Bij haar recente terugkeer naar Washington na meer dan twee maanden weg om te herstellen van een ziekte, legde senator Dianne Feinstein (D-Calif.) aan verslaggevers uit dat ze helemaal niet weg was en de hele tijd uren in het Capitool had gewerkt. tijd. De het antwoord dat ze gaf is in tegenspraak met het bewijs; als gevolg hiervan werden vragen gerezen over haar cognitieve vaardigheden en vermogen om te werken.

Als arts kan ik een diagnose van cognitieve achteruitgang niet bevestigen of ontkennen zonder een formeel onderzoek. Maar de diepere vraag die door deze ogenschijnlijk verontrustende uitwisseling wordt opgeworpen, is: hoe bepaal je geschiktheid voor een ambt in het openbare leven?

In mijn beroep moet ik eerst een onbeperkte medische vergunning verkrijgen van de medische raad van de staat waar ik wil werken. Ik moet die licentie altijd in goede staat houden. Het is mogelijk dat ik geen vergunning krijg als ik een strafblad heb of als er gewoon een klacht tegen mij is. Eenmaal goedgekeurd, kunnen ze om dezelfde redenen hun licentie verliezen. Ik moet een periodieke licentievergoeding betalen en er wordt van me verwacht dat ik deelneem aan elk educatief programma dat wordt vereist door de medische staatsraad. Ik ben verplicht op eigen kosten deel te nemen aan geverifieerde permanente medische educatie. Nadat ik mijn rijbewijs heb gehaald, heb ik nog steeds een ziekenhuis nodig om me praktijkprivileges te geven. Ik kan op drugs worden getest en kan mijn privileges verliezen als ik positief test op een drug die in die staat als illegaal wordt beschouwd. Ik moet goedkeuring krijgen van andere doktoren die mijn karakter zullen bevestigen als onderdeel van mijn geloofsbrieven. Ik moet het gedurende mijn hele carrière elk jaar doen.

Veel bedrijfstakken vereisen verschillende kwalificaties om als arbeidsgeschikt te worden beschouwd. Het simpelweg verlenen van een rijbewijs vormt een veiligheidsbarrière voor zaken die ogenschijnlijk anders zijn dan autorijden en naar de kapper gaan. Luchtvaartpiloten mogen vóór de verplichte rusttijd een bepaald aantal uren werken. Deze zogenaamde “duty day” is bedoeld om cognitieve reflexen te herstellen die van nature verloren gaan door langdurige waakzaamheid. De Federal Motor Carrier Safety Administration (FMCSA) vereist dat bestuurders van langeafstandsvervoer een negatieve drugstest ondergaan voordat ze een commercieel rijbewijs afgeven en mag elke rijbewijshouder willekeurig opnieuw testen, op redelijk vermoeden, voor terugkeer naar het werk of als vervolg op een positieve test.

Om gekozen te worden in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, moet een persoon minstens 25 jaar oud zijn, een Amerikaans staatsburger zijn voor minstens zeven jaar en een inwoner zijn van de staat die hij vertegenwoordigt. Dat is het.

Voor verkiezing in de Amerikaanse Senaat zijn de eisen strenger. De persoon moet minstens 30 jaar oud zijn, minstens negen jaar Amerikaans staatsburger zijn en in het land wonen dat hij vertegenwoordigt.

In tegenstelling tot het presidentschap zijn er geen termijnen voor vertegenwoordigers en kan een persoon permanent in functie blijven volgens de wil van de kiezers. De overheid is er voor de mensen, en de vrij losse functie-eisen weerspiegelen waarschijnlijk de wens om een ​​zo groot mogelijke pool van mensen met politieke ambtsambities toe te laten als je maar wilt. De herverkiezing moet fungeren als een soort licentieverlenging. In theorie zou een geïnformeerd publiek de gekwalificeerden van de ongekwalificeerden moeten kunnen onderscheiden.

Aangezien er geen officiële functiebeschrijving is in het Congres, kunnen we ons dat voorstellen. Van onze politici mogen we verwachten dat ze, als basisvoorwaarde, kunnen functioneren als normale burgers. Dit kan het betalen van belasting zijn, het niet overtreden van de wet, eerlijk en betrouwbaar zijn. Een zekere opleiding zou nuttig zijn. Ongeveer 40 procent van de huidige Tweede Kamer heeft een diploma rechten en bijna 60 procent van de Eerste Kamer. Aangezien het Congres wetten maakt, lijkt dit een redelijke vereiste, hoewel een diploma rechten duur kan zijn om te behalen en niet nodig is om de taak van wetgeving te leren.

Dit zijn dingen die gewoon door de voordeur zouden moeten lopen, maar als we eraan denken om echt geschikt te zijn voor het werk, moeten we dieper graven.

Ruw 20 procent van de Amerikaanse burgers krijgt een behandeling voor geestelijke gezondheid elk moment. Ongeveer 16 procent gebruikt voorgeschreven medicijnen voor de geestelijke gezondheidszorg en ongeveer 10 procent krijgt counseling of therapie van een professional in de geestelijke gezondheidszorg. Ongeveer 1,7 procent Amerikanen nemen antipsychotica. Dit middel wordt niet uitsluitend voorgeschreven bij psychosen, maar het heeft een niet-triviale invloed op het denken en redeneren. Over het algemeen probeert de geestelijke gezondheidszorg mensen weer in een toestand van geestelijk evenwicht te brengen, maar vanuit farmacologisch perspectief zijn de belangrijkste medicijnen tegen depressie uiterst ineffectief en zijn de bijwerkingen van al deze medicijnen niet triviaal. Als we statistisch aannemen dat 1 procent van het Congres antipsychotica gebruikt, zijn dat vijf tot zes leden. We kunnen ook schatten dat tot 100 leden psychische problemen hebben.

Mensen met een verstandelijke beperking kunnen natuurlijk goed functioneren in de samenleving. Geestelijke gezondheid wordt aan het zicht onttrokken en, in tegenstelling tot andere meer voor de hand liggende ziekten, kan de toevallige waarnemer niets ongewoons opmerken. Bovendien kunnen bepaalde medische aandoeningen leiden tot psychische problemen: hart- en vaatziekten, leveraandoeningen en nieraandoeningen kunnen soms ook cognitieve stoornissen in verschillende gradaties veroorzaken. Het congres bestaat uit een aantal Amerikanen die ongetwijfeld een aantal mentale en fysieke gezondheidsproblemen hebben. Veel wordt verborgen gehouden, maar vanuit het perspectief van het electoraat rechtvaardigt de kruising van het privéleven van een overheidsfunctionaris nauwkeurig onderzoek.

In de VS is het drinken van alcohol nog steeds een veel voorkomende bezigheid. Ruim de helft van de Amerikaanse volwassen bevolking gaf aan alcohol te hebben gedronken in de afgelopen 30 dagen. Ongeveer 17 procent van de volwassenen zijn zelfgerapporteerde binge-drinkers en 6 procent zijn regelmatige zware drinkers. Dus is het mogelijk dat op een bepaald moment misschien 20 tot 30 congresleden dronken zijn? De wettelijke alcohollimiet in het District of Columbia is 0,08 procent. Het kan ongeveer vier drankjes in twee uur tijd kosten om die limiet te bereiken. Het zou interessant zijn om een ​​breathalyzer op Capitol Hill te hebben, om er zeker van te zijn dat alle stemgerechtigde leden helder van hoofd zijn.

In DC is marihuanagebruik niet toegestaan ​​op openbare plaatsen, maar wel in de privacy van het eigen huis. Na de Capitol Hill ademanalyse nemen we van elk lid een beetje urine om de aanwezigheid van marihuana te meten, en alleen voor grondigheid, opioïden en cocaïne. Een helder hoofd kan zeldzamer zijn dan men denkt.

Wekelijks ca 20 procent van de Amerikaanse bevolking consumeert de zeer gebruikelijke pijnstiller paracetamol. Hoewel paracetamol een redelijke pijnstiller is, is het dat ook het vermindert onze empathie voor het lijden van anderen. Men vraagt ​​zich af hoeveel stemgerechtigde leden kunnen worden toegevoegd door de empathie tijdens het appèl te verdoven?

Los van de test van cognitieve functies is er een moeilijkere karaktertest. We zouden willen dat onze leden van het Congres zich zouden ontdoen van de gebruikelijke ‘ismen’ – racisme, classisme, seksisme, leeftijdsdiscriminatie. We hopen dat leden van het Congres mensen zijn met een goed moreel karakter en in staat zijn tot beredeneerde discussies. We willen dat onze leden zich ontwikkelen, in lijn met de ontwikkeling en rijping van het maatschappelijk middenveld. Als onze enige zorg voor leden van het Congres een geheugentest was, zouden we blij moeten zijn.

Het kan worden aangetoond dat senator Feinstein inderdaad geheugenverlies heeft. Dit is natuurlijk verontrustend, maar het is, eerlijk gezegd, politiek om hier exclusief op te focussen onder leden van het Congres. Leden van het Congres verantwoordelijk houden voor zowel een cognitieve als een karaktertest lijkt alles bij elkaar redelijk. Misschien wordt het tijd dat het Congres toezicht houdt op de Federal Motor Carrier Safety Administration.

Joel Zivot, MD, MA, JM, is universitair hoofddocent anesthesiologie en chirurgie, Emory School of Medicine; voormalig adjunct-professor aan de Emory Law School; en een senior fellow bij het Emory Center for Ethics.

Copyright 2023 Nexstar Media Inc. Alle rechten voorbehouden. Dit materiaal mag niet worden gepubliceerd, uitgezonden, gekopieerd of herverdeeld.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *